Çok hata etmişsin...bir ilişkini bitirmeden, bir diğerine başlamakla gerçekten yapılmaması gereken bir şey yapmışsın. Şimdi hem eski arkadaşından haksız yere nefret ediyorsun, hem de yeni erkek arkadaşını kaybetmişsin. Seni affetmeyi düşünmüyor olmalı çünkü erkekleri en çok korkutan şey, bu gibi durumlarda, ya bana da aynı şeyi yaparsa dır...

eğer onu bu konuda ikna edebilirsen, belki gerçekten tekrar başlayabilirsiniz...ama biraz zor gibi geliyor bana...

****

Rumuz : çaresiz

    Ona bir başkasıyla birlikte olduğumu açıklamama fırsat kalmadı.

    Benim 3 aydır devam eden bir ilişkim vardı. ben 17 yaşında bir geç kızım sevmediğim bir erkekle 3 aydır devam eden bir ilişkim. bitmesini istiyordum. Bitmesi de çok yakındı çünkü başkasını sevmeye başlamıştım. sevdiğim kişide bana yakın davranınca aramızda bir şeyler başlayacaktı ama ona söylemek istedim ama yapamadım ve sonunda öğrendi birlikte olduğum ilişkim olduğunu benden değil de başkasından duyunca her şey başlamadan bitti. Onu çok seviyorum , o  beni seviyor mu onu bilmiyorum.  Ama bakışlarından onu çok üzdüğümü anlayabiliyorum. Şimdi  birlikte olduğum kişiden ayrıldım. Ama ben hala o çocuğu seviyorum. Eski erkek arkadaşımdan nefret ediyorum. Sevdiğim çocuğa kendimi nasıl affettirmeliyim?.Bana tekrar şans vermeyi düşünmediğini söylüyor ama ben onsuz yapamam ilk defa böyle seviyorum. 1 aydan az bir zaman sonra okulu için buradan gidecek. Gitmeden beni affetmesini istiyorum. Lütfen yanıtla düşüncelerinle de beni yüceltirsin.

Rumuz : dertliyim

    Kayınvaldem bizi ayırmak için müthiş bir plan yapmış…

    Merhabalar;

    Başlamadan önce sevgili Güzin ablamızı kaybettiğimiz için çok üzgünüm allah rahmet eylesin. Ben üniversite mezunu bir bayanım .çok severek evlendiğim bir kocamı vardı.birisi 14 diğeri6.5 yaşında bir oğlum bir kızım var.fakat kayınvalidem beni istemiyordu zaten ilk başlarda fakat biz buna rağmen evlendik.daha sonra kayınvalidem  kocamla birlikte bir yere gitti.kocam   döndüğünde  kayınvalidem  bana hiç çekinmeden kocamın gittikleri yerde kayınvalidemden habersiz  bir bayanla beraber olduğunu onlar birlikteyken kayınvalidemin onları gizlice farkettiğini söyledi.ben de bu sinirle kocamla kavga ettim.bu kavgaların arkası kesilmiyordu ve biz de bunun sonunda boşandık.aradan 1 yıl geçti ve kocam bana gelip tekrar benimle evlenmek istediğini  söyledi. yaşadıklarımızı gururuma yediremediğimi söyledim kocama.kocam da bana herşeyi itiraf etti .o gittikleri yerde kaynvalidem zorla kocamı bir odaya götürmüş daha sonra hemen oradan uzaklaşmış.sonra içeri bir kadın girmiş ve olanlar olmuş.tekrar birlikte olmayı isterim ama söylediğim gibi hem gururuma yediremiyorum hem de kayınvalidemin tekrar yuvamı yıkmasından korkuyorum ne yapmalıyım?yardım edin çünkü bu aralar desteğe ihtiyacım var.kayınvalidemin görüştüğümüzden haberi yok.insan bari torunlarına acırdı.sevgiler.

         Sevgili kızım, kayınvaliden gerçekten inanılmaz hain ruhlu bir kadınmış...sizi ayırabilmek için böyle bir plan yapması bile onun ruhsal açıdan çok da normal biri olmadığını gösterir. Yine ucuz kurtulmuşsun...ya sana iftira atsaydı da, aynı şeyi sana uygulasaydı. Belki cinayet çıkardı.

Eşini seviyorsan, iki çocuğun da olduğuna göre, elbette ona dönmeyi düşünmelisin. Ama, önce eşine kayınvaldenle asla görüşmek istemediğini, ondan uzak durmak istediğini ve ancak bu şartlarda barışabileceğinizi söyle. Gerçekten de onunla görüşme, mümkünse, eşinin de kayınvaldenle sık sık biraya gelmesine fırsat verme. çünkü aynı şeyi yapabilir. hatta eşine, ondan korktuğunu, sana da iftira atabileceğini hatırlat.

Bakalım bütün bunlara rağmen seninle tekrar evlenmek isteyecek mi? O zaman gerçekten seni sevdiğini ve sana değer verdiğini ve pişman olduğunu anlayabilirsin.

Sevgilerimle.

****

Rumuz : Little marmaid

    Meğerse o kibar kocam  yıllardır o kadın senin bu kadın benim...vur patlasın çal oynasın

    Merhaba,

    Nerden başlayım bilemiyorum ki...diyerek başlamış oldum sanırım..)))..15 yıllık evliyim, 1 tane de 7 yaşında kızım var, 2004 yılında eşimin ihanetini öğrendim, nasıl öğrendiğimin bir önemi yok sanırım, tabii yıkıldım çünkü bu zamana kadar güzel bir evliliğimin olduğunu düşünüyordum, gerçekten mutluydum, güzel bir evim, sağlıklı bir çocuğum, yetecek kadar gelirim-miz, saygılı, kavgasız konuşabilen bir çifttik, benim asla tarzım olmadı zaten bağırıp çağırıp kavgalı gürültülü bir ortam yaratmak, evliliği de hapis hayatı olarak görmediğim için eşim arkadaşlarıyla çıkar eğlenir, veya şehir dışına çıkar erkek erkeğe (sandığım) geziler düzenlerler ve eğlenip deşarj olup dönerdi. Ben de memnun olurdum hakikaten aile dışında insanların da arkadaşlarıyla dostlarıyla yaşantısı olması taraftarıyım. Son derece ilgili bir baba ve bana da ilgili bir eştir. Asla kötü olmadı-dık. Ben de evine bağlı, saygılı, işinde, çocuğunda, eşinde bir insanım. Eşim de yakışıklıdır ben de bakımlı ve hoş bir insanım. Yani anlayacağınız gerçekten herkesin gıpta ile baktığı bir birliktelikti bu. Ama (geldik ama kısmına) sanırım ben böyle düşünerek kendimi kandırıyormuşum, meğerse benim o  kibar  kocam yıllardan beri o kadın gelsin bu kadın gitsin, vur patlasın çal oynasın, hem de bu çapkınlıkları yaparken hiçbir değeri bile görmez hale gelmiş, evli kadınlar, fahişeler, 20 lik kızlar...Çok konuştuk uzun uzun  konuştuk, tamamen cinsel dürtüler olduğunu söyledi vs vs klasik şeyler işte..Şu an ben evdeyim, sevgimin hatırına, yılların hatırına, çocuğumun hatırına ama gel de bunu içime anlat..o kadar kırılmışım ki kalbimin üzerinde hep bir sıkıntı var..yaşananları unutamıyorum..çalışmaya veriyorum kendimi, çocuğuma veriyorum, eşime yaklaşıyorum ama hep içimde sıkıntı ve bir boşluk var, profesyonel yardım alayım diyorum ona da karar veremiyorum..anlayacağın mutsuzum..Yaşanması gerekeni yaşıyor gibiyim sanki..bilemiyorum o kadar çok şey gitti ki..o kadar güzel şeyler yok oldu ki..bazen kızıyorum ben de yapacağım diyorum dedim ya hoş bir hanımım ve ilgi gördüğümün farkındayım ama diyorum kötüye kötüyle mi cevap verilir..yakışmaz bana...ama nasıl tamir edeceğim duygularımı..hiçbir şey yetmiyor bana..hiçbir şey sıkıntımı gidermiyor...aktiviteler de yapıyorum..ama olmuyor..ne yapsam bir akıl ver ne olur...
 

Rumuz : Hayata küsmüş bir gül

    Hangi kanun  evlendin mi, ömür boyu ona katlanacaksın, diye yazıyor?

    Merhaba Güzin ablacım öncelikle saygılarımı sunarım:.. 33 yaşında evli bir hanımım 14 yaşında bir kızım var. Ben 16 yaşında zoraki evlendirilen ve o yüzden çok mutsuz olmuş biriyim. 17 senedir çok efendi biriyle aşk yaşıyorum. Beni belki yanlış anlarsınız ama inanın ben de böylesini yaşamak istemezdim. İsterdim ki düzenli bir hayatim olsun ve o sevdiğim insan ile mutlu yuvam olsun... ama o da zoraki bir evlilik yaşayan 3 çocuk babası. Beni unutmak için ilk çocuğunu isteyerek yaptı ama unutamadı... Sonraki çocuklarda karısının tuzağına düştü. Çünkü eşi  başından beri biliyordu ilişkimizi. Spiral taktırdım diyerek hamile kalmayacağını söylemiş.... Karısı şimdi her yerde anlatıyormuş bana  inat çocuk doğurduğunu... Benim aşkım artik onunla ilişkiye girmiyor ...Ve çocuklar için duruyorum yoksa bir dakika durmam ,diyor. Benim kızım da bu aşkımdan ; eşimden değil . Sevdiğim adama çok alıştı. Onu cok seviyor.

    Ben de hayatımdan fazla seviyorum onu .  17 senedir bir gün bile kavgamız olmadı; çok iyi anlaşıyoruz...Birlikte  hayaller kuruyoruz .Birleşirsek ne güzel olur diye düşünmesi bile içimizi bir hoş ediyor inanın ki. Ne olur Güzin abla bana ayrılın deme,  çünkü çok denedik ama en fazla 2 ay dayanabildik birbirimizi görmeden. O bana ben ona deliler gibi asığız...

    İlk günlerimizdeki gibi. Durumu düzelsin birleşeceğiz, çünkü yine karısına bakacak ve çocuklarına her ay para ödeyecek... Ben de tabiî ki bunu kabul ettim... Çünkü onun boynunun borcu. Benim eşim, onun gibi değil... hiç kızımı düşünmüyor ve benden ayrılırsan bir kuruşumu göremesin, diyor ...Ona da razıyım yeter ki peşimi bıraksın hayatimi onunla kesinlikle paylaşmak istemiyorum. Beni dövüyor ve parasız bırakıyor. Aşkım bana para veriyor ve gezmeye götürüyor. İdare et beni bir sene daha, diyor ondan sonra rahata kavuşturacağım seni de çocukları da ,diyor.

    Çocuklarına da bana da çok düşkün bir insan...Benim için bir erkek var bu dünyada...Başkası  bana haram... O da aynı şekilde,  senden başkasını görmüyor gözüm  17 senedir , diyor. Çevresinde çok sevilen ve sayılan bir insan kendisi.

    İste benim hayatim sana aşkımı öve öve bitiremem ablacım.

    Biliyorum, İnsanlar yuva bozan kadınlardan nefret ediyorlar.. bende kendimi bazen öyle hissediyorum. Acaba ben de yuva mı bozuyorum abla? Her gün kavga eden iki insan Sevmediğiniz bir insan ile ilişkiye girmek ne demek biliyorlar mı?. Ha tecavüz ha böylesi?

    Onun karısına ve benim beyime bakarsan ayrılmak yok. Her insan özgür değil mi? Hangi kanun; bir insan evlendi mi ömür boyu o kişi ile hayatını paylaşmak zorunda diyor... Bu nerede ,hangi kitapta yazılı...Ama bunlar bizi mecbur tutmaya çalışıyorlar. “Seni öldürürüm, Seni kimselere  yar etmem” gibi sapık sözler ediyorlar..

    Ne dersin ablacım ben bir hata mı yapıyorum; yoksa böyle devam edip onu bekleyeyim mi?
 

Rumuz : Kim Haklı   

    Hep aldatan erkek mi suçlu?

    Sevgili güzin abla bir gerçekten çok aklıma takılıyor işte hep erkekler aldatıyor deniliyor peki bu da biraz da bayanlardan kaynaklanmıyor  mu ? Diyorlar kocam beni aldattı.diyorlar ama düşünmüyorlar ki hata bende mi ?diye.ben her söylerim erkekler ilgiye muhtaçtır.onlarla ilgi ve şefkat gösterilmeli tıpkı çocuk gibi bence .çoğu evli insanlar eşlerinin dırdırından bahseder işten geldikleri zaman  tatlı dil güler yüzle karşılanmak isterler. Bu herkes için geçerlidir ben asla istemem yorgun argın gelmişim bir de asık yüz dır dır dinlemek.  Tam tersi olursa insanın yorgunluğunu alır değil mi? Ne bileyim onlar için giyinip süslenmeliyiz yani ikisinin de birbirine ait olduğunu hissettirmeliler.ve başkasına ihtiyaç olmadığını göstermeliler boşuna demiyorlar yuvayı dişi kuş yapar diye. Ama her şey yolundaysa yine de bunu yapıyorsa  o da erkeğin affedersiniz ama bilmem. Yanlış mı?düşünüyorum ama bunlar benim fikirlerim.burada biraz erkekleri savunmuş oldum ama ben hep empati yaptığım için böyle bir sonuca vardım.ben de bir bayanım aldatılmak hiç ama hiç istemem  benim fikirlerim bunlar beni aydınlatırsanız sevinirim.gerçekten aydınlatılmaya ihtiyacım var. Teşekkürler
 

Rumuz : Umut hep var içimde

    Yanıbaşımızdaki mutlulukları ve güzellikleri de görmeyi deneyemez miyiz?   

    Merhaba Güzin abla sizi o kadar çok seviyorum ve o kadar çok takdir ediyorum ki. İnsan neler görüyor şu hayatta neler neler yasıyor. Dostlarının ihaneti insanı mahvediyor. Ben bu haldeydim. Sonra düşündüm ben niye onlar yüzünden mutsuz olayım. Ben bunalımlar geçirirken onlar niye güle oynasın. Hayata yeniden başlamak tam bu noktadan itibaren başladı benim için. Hayal kırıklığını öylesine yasadım ki. Birilerinin mutsuzluğu üzerine mutluluk kurulur mu? Ama hep bunları yapıyorlar Güzin abla. Ama kendileri kaybettikleri değerleri görmüyorlar bile. Yanı bas

          Hayır tabii ki yaşanması gerekeni yaşamıyorsun...Hiç bir kadın bunu hakketmiyor aslında...ama oluyor işte... belki de kadınlar buna katlanıp ses çıkarmadıkları için erkekler bu konuda bu kadar rahatlar... Elbette sen aynı şekilde cevap verecek değilsin...gerçekten yakışmaz sana...

Ama ona bir süre için sırtını dönemez misin hiç değilse...Bir aylığına bir yerlere gidemez misin? Eve geldiğinde evin boşluğunu hissetsin...o vur patlasın çal oynasın kadınlar bakalım yetecek mi ona ?Evin o sessizliğinde biraz düşünmeye vakti olur belki de... Kırıldığını ve bir daha bu tür bir davranışa katlanmayacağını ona hissettirmelisin. Hiç değilse sen de bir süre kafanı önüne koyar, ne yapabileceğine karar verir, düşüncelerine bir düzen getirirsin.

****

          Bütün suç elbette ki seni çocuk yaşta sevmediğin ve istemediğin biriyle zoraki evlendirenlerde kızım.... Ancak sanırım evlendikten hemen sonra bu adamla ilişkiye başlamış, yani hiç vakit kaybetmemişsin...17 yıl çok uzun bir zaman...Şimdi sana bir yıl daha bekle, diyorsa, bilmem ne kadar doğru...17 yıl bir türlü işlerini düzene koyamamış...eşinden ayrılamamış...şimdi bu bir yıla mı sığdıracak bunları?

Neyse, diyelim ki, iyi niyetli...gerçekten boşanıp seninle evlenecek...ama eşin seni bırakmaya niyetli değil...onun eşi de sanırım aynı durumda... Üstelik seni biliyorsa, bunu eşine söyleme durumu olabilir... Yani durumun oldukça kritik bana kalırsa...

Aslında bu durumunu hiç hoş bulmasam da, ( çünkü mutlaka bu süre içinde boşanmalıydın,) yine de şu son cümlelerin beni çok düşündürdü.... Evet, insan sevmediği zorla evlendirildiği biriyle sonsuza kadar yaşamak zorunda değil elbette...hatta yaşamamalı, diye düşünüyorum.

Aynı şey o aşık olduğun adam için de geçerli... Ancak sen sanırım, maddi nedenlerden bu evliliği sürdürmüşsün...ama iyi yapmamışsın... bence artık kızın da büyüdüğüne göre, onunla evlensen de, evlenmesen de, boşanmayı denemelisin.

****

          Sevgili kızım, Sevgili kızım, umarım yaşam karşına kötü insanlar, kötü niyetli kişiler, içten pazarlıklı ahlak yoksunu insanlar çıkarmaz...ve her zaman yaşamın ve evliliklerin bu kadar basit çerçeveler içinde olacağını düşünmeyi sürdürebilirsin.

Çünkü kızım, dediklerinin bir bölümü doğru bile olsa, hayat şartları bu söylediklerini her zaman mümkün kılmayabiliyor. Bazen bir kadın senin dediğin gibi eşine sevgiyle ve dört elle de sarılsa, ona sevgi ve şefkat de gösterse, ona hayatı kolaylaştırmak için elinden geleni de yapsa, ya o adamı başka kadınlar rahat bırakmıyor ve yoldan çıkarabiliyorlar...çünkü senin de dediğin gibi erkekler genellikle çocuk gibidir, zayıf davranabilirler... Ya da adamın zaten içinde vardır, gözü dışarıdadır, bir süre sonra evdeki eşi ağzıyla kuş tutsa yetinemez, mutlaka bir macera arayışı içine girebilir...Tabii bu arada evlilikte yaşamın monotonlaşmasını, art arda gelen çocukların kadını yıpratmasını, hele kadın çalışıyorsa, hem evine, hem çocuklara, hem eşine bakmak için çırpınışı içinde, zaman zaman eşini ihmal edebildiğini, kendine zaman ayıramadığını, cinsel yaşamlarında eşine karşılık verebilecek güç ve moralde olamadığını da eklemeden edemeyeceğim.

Bütün bunların dışında, sana yukarda saydığım ahlak yoksunu tipler de çıkabilir insanın karşısına. Örneğin geçenlerde aldığım mektuptaki gibi, yeni evli gencecik bir kızcağızın kocası, eve başka kadınlar getiriyor, onlarla içki alemi yapıyor, karısına hizmet ettiriyor, bir de üstelik onlarla içmesi için ve mutlaka seks yapması için de dayak atıyormuş...

Bilmem buna ne diyeceksin, sevgili kızım...

Bu  ender bir olaydır, diye düşünme...ne yazık ki değil...işte böyleleri de var...

Allah kötüye düşürmesin...

****

ımızdan geçip giden güzellikleri göremiyoruz ne yazık ki hep başkasının güzelliklerine hep başkasının mutluluklarına kapılıyoruz. Herkese duyurmak herkese anlatmak isterdim bunu. Hayatınıza nasıl bir engel çıkarsa cıksın sızın ayağınıza çelme takmak isteyenler olabilir mutsuzluğunuzu isteyenler olabilir sakın durmayın ağlamayın pes etmeyin. Aksine daha da hayata tutunun onlara gösterin ki onlar yüzünden yaptıkları yüzünden hayattan yılmayacağınızı gösterin. Kötülükler yanı başımızda ama iyilikler ve mutluluklar daha da yakın bize onları görmeyi basarın çalışın. Beni ayakta tutan umudum. Hayatımızda hep kotu kişiler çıkmayacak ya. Elbette iyilerde çıkacak. İçimizdeki umudu hiç kaybetmeyelim derim ben o zaman yüzümüz güler ki o zaman hayatımız tam anlamıyla süper olur.17 yasındayım ama farkına vardım ki pes etmek biz insanlar için değil hele hele yenik düşmek hiç değil. Bir söz vardır batan günesin ardından yenisi doğacaktır. Herkese soyluyorum pes etmeyin ve küçük mutlulukları kaçırmayın o bunalımlarınıza girerken. Sonra pişmanlık saracak. Bu iki üç olay yüzünden hayatı kaçırmışım demeden umut hep içinizde olsun. Kendinize iyi bakın bütün güzellikler hep sızın olsun. Yüzümüzden de gülümseme eksik olmazsa iyi olur hem de çok iyi olur. İçimden gelenleri yazmak istedim umarım bunu saygısızlık ve ukalalık olarak algılamazsınız.

Rumuz : Kutay

    Bu nasıl bir kadın., nasıl bir anne ?

    Nereden ve nasıl başlayacağımı inan ben de bilemiyorum? Bundan yaklaşık 6 yıl önce bir bayanla tanıştım mezhep sorunlarıyla karşılaşsak ta sorunları hallettiğimizi sanarak ve aileleri ikna ettiğimizi düşünerekten evlendik İlk yılın bitiminde bir kızımız oldu dünya tatlısı bir kız… sonra ne olduysa eşim değişti eski arkadaşlarıyla gizli gizli görüşmeler ve yalanlar söylemeye başladı hangi erkek bu durumdan şüphelenip araştırmaz ki? Ben de doğal olarak araştırdım  ve yalanlarını yakaladım. Her seferinde bir daha olmayacak  söz diyerek konuyu kapatıyordu. Aradan 5 yıl geçmişti bir gün iş dönüşü  yine büyük bir yalan hissettim konuşmasında  kısacası en sonunda kendisi de dayanamayıp itiraf etti beni aldattığını..  Şok olmuştum onca emeğe rağmen onca çabaya rağmen  bunu bana neden yaptı buna bir türlü  anlam veremedim.  dayanamadım boşanmak tek çözümdü  kızımı ona bıraktım çünkü küçüktü 3,5 yaşındaydı anneden ayırmak istemedim Bu arada birkaç  gün psikolojik  destek aldım doktordan Protokol yaparak boşandık ihaneti mahkemeye taşımadım… yaklaşık 2 yıldır ayrıyız bu yaşananları unutmam çok kolay olmadı kızımı 15 günde bir hafta sonu alıyorum ama son dönemde o da eski eşim de aşırı derecede tuhaf davranıyorlar bana.  Kızımı görmek istediğim günler kızım bana ağlayarak gelmek istemiyor  Ben de zorla almak istemiyorum  üzülmesin diye  Bir yandan ben üzülüyorum bu duruma çünkü kızımı çok seviyorum…  En son cuma günü ana okulundan aldım anne annesinin yanından  ve bana koşarak geldi şaşırdım demek ki onlar yanındayken gelmek istemiyordu bana  pazar akşamına kadar çok güzel eğlendik ama biraz hırçın olmuştu kızım.. çocuklarla oynarken bazen onların canını acıtıyordu bu çok dikkatimi çekti ve teslim ederken bu ve buna benzer  konularla ilgili annesiyle konuşmak istedim. Okulda da  öğretmeniyle yaptım konuşmayı ve bunu annesine aktarıp kızımızı bir çocuk doktoruna  götürelim önerisinde bulundum oysa bana taksimin göbeğinde hakaretler yağdırmaya başladı ---git bakır köyde ilk önce sen tedavini ol, gibi .Kızıma da baban seni deli doktoruna götürecekmiş, gibi ifadeler kullanmaya başladı şaşırdım hatta şok oldum ,yanına gidip bu şekilde çocuğun yanında davranma lütfen dedikçe daha da  fazla bağırmaya başlıyordu.  İnanır mısınız hiç utanmadım ama bunlara çocuğumun şahit olmasından dolayı yıkıldım kızımı alıp taksim deki MC Donalds’a girdi bende uzaktan hem onlara bakıyor hem de telefonla kardeşimi arayıp buralardaysa buluşalım diyordum ki, bana telefon açıp bekle bekle seni savcılığa vereyim de gör diye tehdit savuruyor… kardeşimi bekliyorum, dememe rağmen ortalığı velveleye veriyordu. Bu nasıl bir anne nasıl bir anne ki böyle davranıyor abla.Hem de Kızımın yanında… sonrası oradan uzaklaştım kardeşim  gitti Mc. Donald’sa konuşmak için. Bizimki polis çağırmış buradan çıkamıyorum, diye tamamen asılsız… şok oldum 2 yıldır bir kere bile rahtsız etmedim… 5 yıllık evlilikte bir kere tokat bile atmadım ben ne yaptım ki güzün abla bunları hak ettim kızımın psikolojisi bozulmasın diye bir bayan arkadaş bile edinmek istemezken şu aralar bunlar neden benim başıma geliyor anlamadım abla ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilemiyorum… Arkama baktığımda geçen 7 yılıma yanıyorum abla önüme baktığımda ise umutsuz bir gelecek. Ne yapacağımı şaşırdım. umarım yardımcı olursun sağlıcakla kal.

Rumuz : Mavi Deniz

    İhanete uğrayan,çok kötü kandırılan tahsilli bir erkeğim

    Merhaba Güzin Abla;
    Bu mektubu size yazmak için çok düşündüm. Doğrusu artık kaybedecek hiç bir şeyim kalmadı.
Benim hikâyem 2 sene önce başladı. Birini sevdim. Sevgimi el verdiğince sağlıklı ve dürüst tuttum. Karşılığı var sanıyordum. Sanıyordum çünkü yanıldığımı 2 sene sonra anladım.
Her istediğini yaptım onu mutlu görmek hoşuma gidiyordu. Boynuma sarılması yatmadan önce bana sevgi mesajları atması hoşuma gidiyordu. Evleneceğim tek insan olarak görüyordum. Kendisi dürüst olarak tanıtan aslında beni kullanan biriymiş. Benden para isterdi bende istediği miktarı verirdim. Meğer hayatında başka bir erkek varmış benden alıp onunla gününü gün edermiş. Ahlak sınırları bile aşılmış biçimde. Duyduklarıma inanamadım. Aşk beni sağır ve kör etmiş. Tüm cesaretim toplayıp onu takip ettim. Gördüklerim iğrenç ahlaksızlığın boyutlarını  aşmış şeylerdi.
Hala şoktayım. İşten ayrıldım çünkü kafam rahat değildi. Ailemle aram açıldı çünkü ona gönderdiğim para ve hediyeleri ailemden gizli yapıyordum. Çevremdekilerle konuşamadım. Günlerce ağlamak bir fayda vermedi. Ölüm hiçbir şeyi çözmez ama ben bittim. İsyanım insanların birbirlerinin iyi niyetini suiistimal etmeleri. Hep derler ya erkekler kızları kullanır. Beni bir kız kullandı hem de acımasızca.
Sizden isteğim ben şimdi ne yapacağım. İnsanlara güvenemiyorum. Kendime bile. Ben ki tahsilli ekmeğini taştan çıkaran bir insan olarak nasıl böyle bir hata yaptım inanmıyorum.
Bana yol gösterirseniz sevinirim.
Saygılarımla

 

Rumuz : Kararsızım

    Eşimi aldattığımı söylesem, ondan helallik alsam diyorum…

    Merhaba hanımefendi ; size mektup yazacağım aklıma gelmezdi ama köşenizi  devamlı takip ettiğimi söylemeliyim.  8 yıllık evli, 2 çocuklu bir babayım. eşimle karşılıklı aşık olarak 25 yaşınayken evlendim. Hala da seviyorum. Eşim ilk  cinsel ilişki yaşadığım kişidir.  Evlilik öncesi hayal ettiğim tüm fiziksel özellikler onda vardı. Fiziki, maddi yönden ve kariyer itibariyle şükürler olsun iyiyim.

ama bundan 4 yıl önce bir sıkılma , heyecan (artık ne derseniz deyin) arzusu sonucu eşim cinsel olarak aldattım. bugüne kadar da 5 kez başka hanımlara ilişkim oldu. Ama bunlara karşı sadece biraz ilgi duydum. aşk yada özel bir sevgiden bahsetmek pek mümkün olmaz. Ama birlikte olduğum insanlarla hala görüşür ve arkadaşça diyaloglarım var.

Ama aşk ve sevgi yönüyle eşimi hiç aldatmadım.

bunları kısaca anlattıktan sonra sorun şu : Yaşadığım  bu ilişkilerden kimi zaman pişmanlık duyuyor kimi zamanda belki de olması gerekiyordu diye düşünüyorum. Bu düşünceler içinde yaşarken , yaşadığım ilişkileri eşime bahsetmek ve ondan af dilemek gibi düşüncelerim oluyor. Bu arada inançlı bir inanım ve eşimin kul hakkının üzerime geçtiğini düşünerek helallik almak  Ve kendimi rahatlatmak istiyorum. Yaşadığım cinsel ilişkileri eşime bahsetsem eşimin tavrı ne olabilir, evliliğimin geleceğini nasıl etkiler. , anlatınca eşimi daha üzmüş olur muyum , yoksa hiç anlatmamalıyım.. Bu konuda beni aydınlatırsanız mutlu olurum.

Rumuz : Yalnızım

    Ne evliliğimi yaşadım, ne çocukluğumu bildim,şimdi birini seviyorum

    Sevgili Güzin abla ilk önce sana saygı ve sevgilerimi sunuyorum. ben 24 yaşındayım ve evliyim 13 yaşında hiç bir şey bilmeden evlendirildim maddi sıkıntı ve babam olmadığı için o zamanlar köydeydik eşim sevmiyorum ama 2 tane çocuğum var 1 kız 1 oğlan onu hiç sevemedim hep itici geldi bana çok ağladım onun yüzünden ama çocuklarım için dayandım. ve bu yuvayı da bozmayı hiç düşünmedim yine çocuklarım için Güzin abla inan kendimi çok yalnız ve kötü hissediyorum . Maddi sıkıntıdan dolayı çalışmaya başladım 4 yıldır çalışıyorum ve biliyorum çok yanlış ama birini çok sevdim inan çok sevdim inan ne çocukluğumu yaşadım nede analığımı ama o bana gerçek sevgiyi gösterdi ama nereye kadar bilmiyorum o da evli Güzin abla ne yapacağım bilmiyorum. Onu seviyorum o bazen benden uzaklaşıyor. Eşim bazen anlıyor telefonlardan veya  geç gelmelerden ne yapacağımı  bilmiyorum,bana yardım et .

Rumuz :

    Ben evlilik düşünüyordum,  o düşünmüyordu.

    Sevgili ablacım sana anlatacaklarımı eminim yüzlerce kişiden duydun.fakat ben sadece moral istiyorum normal mi değil mi benim başıma gelenler senden onay istiyorum.ve yaşadıklarımı kimseye anlatamıyorum.yaklaşık 1 hafta önce erkek arkadaşım evlenmeyi düşünmediğini bana açıkladı ve ben evlenmeyi düşündüğüm için ayrıldık.beni sevdiğine inanıyordum ama artık sadece beni ve duygularımı kullandığını düşünüyorum.az da olsa cinsel birlikteliğimiz vardı.bu yüzden benimle birlikte olduğu fikri beynime yerleşti.pişmanlığım boyumu aştı kendimi teselli edemez durumdayım.cevabını bekliyorum ablacım.saygılar...

Rumuz : Merthan

    Nişanlım beni aldatıyordu, öğrenince intihara kalkıştım

    Sevgili Güzin abla köşenizi her gün zevkle okuyorum ve en sonunda size yazmaya karar verdim 2 yıl önce severek nişanlandım severek diyorum çünkü sevildiğimi zannediyordum nişanlım beni sevdiğini söylerdi ama ben onu gerçekten sevmiştim meğer o bir yılanmış bunu sonra anladım ilk basta her şey güzel gidiyordu telefonlaşıyorduk mesajlaşıyorduk bir gün bir kız arkadaşım nişanlın seni aldatıyor dedi beynimden vurulmuşa döndüm belli etmeden takip ettim ve ne yazık ki doğruymuş beni sevdiğini söyleyen nişanlım beni aldatıyordu hemen hiç bir açıklama yapmadan ayrıldım  ondan sonra kimseye güvenemez oldum kimseyi sevemez oldum iki defa intihar ettim kurtuldum.inanın ölmek istiyorum belki de siz mektubumu alırken ben ölmüş olacağım umarım bana cevap verirsiniz.bunu da belirteyim Türk cem çok zayıftır doğma büyüme Fransalıyım Türkiye ye bir defa geldim 8 yaşındayken sizi çok seviyor ellerinizden öpüyorum  umarım mektubumu anlamışsınızdır cevap lütfen..

Rumuz : 26 yıllık acı

    “Zina serbest bana karışamazsın, hayatıma yön veremezsin”, diyor

    Merhaba Güzin abla,

    Bu anlatacağım yaşantımı herkesin ibret ve yetkililerin de dikkate alması amacıyla yazıyorum.

    Eşimle 1979 başında flört ederek tanıştık; arkadaşlığımız süresince evlenme konusunu bana açan kendisiydi,bense kendisiyle evlenmek istememiştim.Sevgi hissetmiyordum...bunun üzerine benim için intihara kalkıştı. Koşullar gereği nişanlandık ve  evlendik.Bakire olduğunu belirten bir durum olmamış kendisine sorduğumda da “ben de bilmiyorum niye olmadı,” dedi ve geçiştirdi.Ertesi gün balayına çıktık.Evliliğimizin 3.gününde biraz içki alınca “sana karşı dürüst olmalıyım. “seni işyerindeki patronun yeğeni olan evli bir adamla aldattım” dedi… işte benim bittiğim an buydu..Boşanmak istedim,yanaşmadı.Artık aramızda ruh ve beden anlaşmazlığı,cinsel uyumsuzluk,hepsi mevcuttu.Bir sene sonra çocuğumuz oldu;işe gireceğim  dedi. 3 ay sonra çalıştığı iş yerindeki bir şahısla duygusal ilişki sonucu evi terk etti…Ertesi gün telefon açarak,kabul edersen geri dönmek istiyorum, dedi.Çocuk küçüktü;sineye çektik,daha sonra başka bir işyerinde yine bir şahsın kendisini rahatsız etmesi, buna tam olarak bir sınır koyamaması  sonucu,bu ilişki yüzünden işinden atıldı.Bu olaydan sonra 4 ay içinde evimiz 2 kere yakıldı,altınları çalındı.Bu şahıstan şikayetçi oldu,sonuç çıkmadı.Faili meçhul olaylar arasında kaldı.Bu süre zarfında 2. Çocuğumuz oldu sonra da 3.üncüsü geldi..

   Şimdi 2 senedir evdeki yalanlardan bir şeyler sezinlememe ve “varsa ilişkin bu evi terk et” dememe rağmen,”nereden çıkarıyorsun” diyerek,beni tersledi.Ama yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.iş yerinden ve evden internet üzerinden birisiyle chatleştiğini ve onunla ilişkisi olduğunu ortaya çıkardım… şimdi çok geç kalmış bir boşanma davasını açtım.Bu 3 çocuk annesi,45 yaşında,Ankara’nın saygın eğitim kurumlarından birinde görev yapan bu kadın hala evi terk etmedi .Bana “zina serbest, sen bana karışamazsın,hayatıma yön veremezsin” diyerek istediği gibi yaşamına devam etmektedir.

   Bu ibret dolu yaşamımın, zamanında boşanmayı göze alamayan erkeklere örnek olmasını diliyorum. Güzin abla yorumunu da size bırakıyorum.  

Rumuz : Duru

   18 yıllık evli bir kadınım, evli bir erkeği seviyorum.

     Merhaba Güzin abla diye başlayayım ben de mektubuma. Günün birinde benimde size yazabileceğim aklıma gelmezdi ama oldu işte. 18 yıllık evliliğim ve Allah bağışlasın 2 harika çocuğum var. Her evlilikte olduğu gibi benim evliliğimde inişli, çıkışlı iyi günler, sıkıntılı günler oluyor tabi ki. 2 yıldır birisiyle yazışıyorum (o da evli) ve ne yalan söyleyeyim hoş sohbet bana karşı ilgili, sevecen biri. hatta beni görmeden bana aşık oldu. Uzun zaman ben karşılık vermedim duygularına sevgili anlamında ama içimde bir takım duygular yok değildi. Yüz yüze tanışınca bende artık duygularımı açıkladım. Cinsellik anlamında aramızda bir şey geçmedi ama aşığız birbirimize. Ve ben bunun böyle sürmesini istiyorum. Aynı şekilde sevgilim de benden asla ayrılmak istemiyor. Hayatıma anlam kattın, diyor seninle mutluyum uzak da olsan bu benim için yeter diyor. Senin hayatımda var olduğunu bilmek  beni ayakta tutuyor, diyor.

Lütfen bana bu ilişkiyi bitirmen gerek demeyin, yapamayız. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

          Sevgili kızım, ne mutlu sana ki, bunları görüyor ve düşünebiliyorsun... Hem de 17 yaşında... İşte sen, hayat boyu pozitif duygu ve düşüncelerle çevrene mutluluklar saçabilecek, insanları olumlu etkileyebilecek birisin... Umarım hayatında beklediğin, istediğin her şey gerçekleşir... Örneğin çok iyi bir doktor olursun, çevrene çok yararlı olabilirsin...

Sana başarılar dilerim ve içindeki bu umut ışığının hiç sönmemesini dilerim...

Sevgilerimle. canım kızım 

****

         Sevgili oğlum, bu tür olaylar ve insanlar karşısında elim ayağım duruyor... Dilim tutuluyor... Gerçekten bu nasıl bir anne... Sana inanıyorum, tüm samimiyetinle yazdığına gerçekten inanıyorum... Olay ve o Mc Donalds sahnesi bir anda gözümün önünde canlandı. Sokak ortasında cıyak cıyak bağıran bir kadın ve elini tutan minicik çaresiz bir masum yavrunun titrek eli... İnan yüreğim sızladı... Bence gerçeği göremediği gibi, asıl kendisinin bir psikolojik desteğe ihtiyacı var... Sen bak pek çok şey atlatmışsın ve hala ayaktasın... O ne yapıyor? Evlendi mi, neyle geçiniyor? Belli ki sinirleri çok bozuk ve mutsuz... Mutlu olsa sana ve çocuğuna  bunları yapar mıydı? Hem sen onu ve çocuğunu düşünerek onun ihanetini bile açığa çıkarmamışsın... Son derece efendice davranmışsın... Gerçekten üzüldüm ama senin için ve o eski eşin için değil. Siz sonuçta mutlaka bir şekilde hayatınızı kuracaksınız... Sen de eninde sonunda bir hanım bulup evleneceksin, eminim o da bir şekilde yaşamına bir yön verecek, belki de evlenecek Şu anda evli olup olmadığını yazmamışsın...

 Ama inan beni en çok düşündüren o minik kızın... Ben onun için üzülüyorum...

Onun şimdiden sizin yaşadığınız olumsuzluklardan etkilendiğini hissedebiliyorum... Umarım eski eşin aklını başına toplar da çocuğun yanında bir daha böyle olaylar yaratıp, onun ruh dünyasını bir daha hiç düzelmeyecek şekilde alt üst etmekten vaz geçer...

Sevgili oğlum bu yazını hem sitemde, hem de belki izin verirsen, isimsiz bir şekilde cumartesi ekinde yayınlamak isterim...

Allah kolaylıklar versin sana.

 ****

            Sevgili oğlum, gerçekten işte bu yaşadıklarını hemcinslerin çok sıklıkla tekrarlıyorlar... Ama işte şimdi sen de karşı cinsten böyle birine çatmışsın... Ahlaksızlığın kadını erkeği olur mu? Ahlaksız ahlaksızdır... Helal süt emmiş insanlar günümüzde giderek azalıyor mu ne? Bu beni çok üzüyor inan. Senin de bunu hissederek üzüldüğünü görüyorum... Ama yine de umudumuzu kesmeyeceğiz, yine de çok iyi çok değerli ve sevgi dolu gerçek insanlar var ortalıkta... İşte bütün sorun onlardan birine rastlayabilmek... Yine de umudunu kesme... Belki sana destek olmak isteyenler çıkabilir…

Geçen cumartesi 14 Mayıs tarihinde bir genç kızın yazısı vardı gazetede, her önüne gelen onunla çıkmak isteyen kızdan para sömürmek istemiş...dilersen bir oku…seninkine benziyor onun da yaşadıkları  İşte böyle şeyler oluyor ne yazık ki...

****

            Sevgili okurum, kadınlar aldatılmaya asla katlanamazlar. bu eşiniz için bir yıkım olur. Bana sorarsanız, bu ilişkilerin artık sizin için bir anlamı kalmadığına göre, eşinizi de her zamanki gibi sevip saydığınıza göre, anlatmamalısınız. Bunun kul hakkı ya da helallikle ilgisi yok...Siz eşinizden bir şey esirgememişsiniz ki...onun hakkını başkalarına vermemişsiniz ki...bir maceraymış ve sevgi değilmiş ki...

Eşinizin sizi kolay kolay anlayabileceğinden kuşkuluyum...Bunu hayatının sorunu haline getirebilir ve yaşamınız boyunca bunu yuvanızda bir üzüntü  ve kavga nedeni halinde sürdürür.  Bu ihaneti anlayışla karşılayabileceğini hiç düşünmüyorum. Sizin için hiç önemi olmadığından siz bunu onun da önemsemeyeceğini düşünüyorsunuz ama, çok yanılıyorsunuz. kadınlar böyle konularda çok hassastırlar...ve bu durum onun aklından çıkmayacaktır, asla unutmayacaktır...Belki sizden boşanmaya bile kalkabilir. Size inancı ve güveni kalmayacağı için de bundan sonraki hayatınız hem onun hem de kendiniz için bir cehennemden farksız olacaktır.

Bence söylemeyin...Onu sevgiyle sarın, her zamanki gibi sevgi ve şefkatinizi esirgemeyin.. pişmanlık duyun ve bir daha da böyle bir maceraya heves etmeyin, bence yeterli...

Keşke tüm aldatan erkekler sizin gibi düşünebilselerdi...

****

            Sevgili kızım, elbette bu yaptığın hoş değil. İstediğin kadar eşini sevme, ama sonuçta onunla aynı yuvayı paylaşıyorsun…elbette çocuk yaşta ve bilinçsizce sevmediğin biriyle evlendirilmiş olman seni bu ihanete sürüklemiş…bu tabii ki ailenin suçu ama, ne olursa olsun, sonuçta eşini de düşünmek zorundasın…Bence dürüstçe ayrıl ve sevdiğinle yuva kurmaya bak…eğer seni seviyorsa, çocuklarına da baba olmayı bilecektir…

****

            Sevgili kızım, normal olmaz mı? Çok normal hem de, sen ne diyorsun? Artık ilişkiler öyle çok yüzeysel ki, göz açıp kapayıncaya kadar bitiveriyor...birini tanıyorsun, bir süre beraber oluyorsun, her şey çok hoş giderken birden bakıyorsun, sanki o seni çok seven, peşinde koşan, sana sevgisini nasıl belirteceğini bilemeyen insan, gitmiş, yerine bir başka ilgisiz soğuk donuk insan gelivermiş...Hele evlilik konusu açılınca  buz gibi soğuyuveriyorlar...bir bakıma haksız da değiller kızım. bu ortamda evlilik yapmak kolay mı, bu maddi zorluklarla yuva kurmak kolay mı, gençler de işte bu zorluklara kolay kolay katlanamıyor, cesaret edemiyorlar...
bunalıma girecek, kendini harabedecek bir şey yok kızım...her genç kız gibi bir flört yaşamışsın, bu da çok doğal...yürümemiş. Bu genç evlenmekten korkan biriymiş anladığım kadarıyla...bu nedenle senden uzaklaşmış...o halde bundan sonra, bir ilişkiye girmeden, o insana senin evlenmek amaçlı bir beraberliği tercih ettiğini baştan söylemelisin...ki hayal kırıklığına uğrama...

****

            Sevgili oğlum,  böyle saçma sapan insanlar yüzünden ölmeyi düşünmek de ne oluyor?  Allah bu bedeni en iyi şekilde bakalım diye bize emanet etmiş...Senin de söylediğin gibi kötü bir insan için ölmeye değer mi? Bir düşün arkandan ne diyecek " bak benim için intihar etti "diye övünecek...Bunun için mi öleceksin...oğlum, insanlar ne kadar büyük acılar çekiyorlar da ölümü düşünmüyorlar...

Görürsün karşına bak ne iyi insanlar çıkacak.... senin değerini bilen birileri çıkacak...sen de bu kötü günleri unutup, ne aptalmışım, ölümü düşünmüşüm...diyeceksin...aman oğlum, aileni düşün, seni sevenleri düşün...Tanrı yı düşün...Tanrı intihar edenleri asla affetmezmiş...

Sevgilerimle...

****

            Doğrusu ya, işte kadınları artık anlamak mümkün değil...bugüne kadar erkeklerin onlara uyguladığı ihanet, aldatmaca, yalan dolan ve de her türlü yanlışlığa aynı hatalar ve aynı yanlışlarla karşılık vermekse, modern ve çağdaş kadının anlayışı  buysa, ancak kendini rezil etmekten öteye gidemiyorlar bence...Bir kadının en önemli özelliği iffetli olmak, dürüst olmak ve saygınlıktır…, kendini rezil eden ve erkek gibi yaşama arzusuyla  böyle ailesine ve çocuğuna bu rezaleti yaşatan, kendini ve kadınlığını düşünmeden yerlere çalan kadının ne modernliği, ne eğitimi, ne üst düzey mevki sahibi olmasının bir anlamı kalır...

Ancak sevgili okurum, sizi de tenkit etmeden geçemeyeceğim... Sevmeden evlendim, diyorsunuz...belli ki bu kadın oldukça bilmiş biri...intihar bahanesiyle sizi evliliğe zorlamış. Ama asıl amacı o patronla ilişkisinden bekaretini kaybetmiş olmaktan dolayı, kendini temize çıkartmakmış...hadi bunları sineye çektiniz...de, bu 3 çocuk ne oluyor ? Neden boşanmak istemediniz bu çocuklardan önce. Neden bu çocukları yaptınız?Sevmediğiniz ve sizi ayan beyan aldatan bir kadınla neden beraber olmaya devam ettiniz?...bu da sizin hatanız ve zaafınız bağışlayın ama...

Madem iyi bir işi var, elbette rezil olmak istemez...onu afişe edeceğinizi söyleyin...işini kaybedebileceğini düşünerek belki hiç değilse artık sizi bu boyutta istismar etmekten vaz geçer. Ama bence sizin de bu hanıma, her şeye rağmen zaafınız var....yoksa bir erkeğin istemediği bir kadını evine alması, üç çocuk yapacak şekilde koynuna alması nasıl izah edilebilir.

Size gerçekleri söylediğim için bağışlayın, ama ..böyle hemcinslerimin olması inanın beni çok üzüyor....ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum.

****

            Kızım, ne diyebilirim sana? yanlış bir ilişki yaşıyorsun ve cinsel anlamda beraber olmamanız senin eşini aldattığın gerçeğini silip atamaz...Hem  ruhsal açıdan aldatma, fiziksel anlamda aldatmadan daha da vahimdir bence.  18 yıllık evlilik elbette ki her iki yönden de monotonluk, alışkanlık getirmiş, aşk sevgi bir anlamda bitmiş, heyecan yok olmuştur...Ama, bu aslında pek de şikayetçi olmadığın eşini aldatman için bir sebep değil. Bu şekilde, her zaman kınadığımız eşlerini aldatan erkeklerden ne farkın kalıyor?

Eğer heyecan, sevgi ve aşk istiyorsan...evliliğinin monotonluğundan bıktınsa,  boşan...ama bu adam için değil...çünkü o da evliymiş...bu defa hayatını paylaşabileceğin, yeniden yuva kurup bu defa mutlu olabileceğin birini bul, onunla evlen..belki kolay değil diyeceksin ama, bu beraberlik bir süre sonra kendiliğinden cinselliğe yönelecek...ve o zaman kopmanız çok daha zor olacak... ve de çok üzüleceksin...

Sevgilerimle.

****

         Sevgili kızım, geç de olsa bazı gerçekleri farketmiş olman, ailene karşı yaptığın haksızlığı görmen senin için gerçekten olumlu noktalar. Bu olgunlaştığını gösteriyor. Hatalar biz insanlar için, önemli olan bu hatalardan ders almak değil mi? Bu gençle beraberliğin belki sonunda hüsranla sonuçlanmış ama, boşa gitmemiş. Sana büyük bir olgunluk kazandırmış.  Bundan sonra adımlarını atarken, körü körüne davranmaz, hiç kimse için kendi isteklerinden, kendi hayatından, ailenden ve planlarından vaz geçmez, fedakarlık yapmazsın. Sen bu genç için belki de geleceğini feda etmişsin. Ama olsun, sen akıllı fikirli bir kızsın. Yaşın henüz küçük bundan sonra da üniversiteye devam edebilirsin.. Hem çalışır, hem de okursun...Belki doktor olamasan da bir yüksek okul bitirme şansın hala var. Ben senin gibi zeki bir kızın bunu başaracağına inanıyorum. Hayatının bundan sonra sana çok daha mutlu günler getirmesini diliyorum.  

****

Gelen Mektuplar

Aşk ve İlişkiler

Cinsellik ve Bekaret

İhanet

Aile içi şiddet

Kıskançlık

Anne, Baba, Çocuk

Psikolojik Sorunlar, Sağlık

Güzellik

Alkolizm / Uyuşturucu

Hayvan Sevgisi

Güzinabla'nın Ardından

Konumuz İhanet

İhanet

  

    İhanet yaşamın her döneminde vardı, hep var olacağa benziyor…hele şu çağda…Yalnız evliliklerde görülmüyor artık ihanet…Her türlü ilişkide, flört sırasında, tüm beraberliklerde ihanet yaşanıyor. Hem dikkat çeken bir gelişme de kadın ve kızların da artık, tıpkı erkekler gibi kolaylıkla aldatması…Özellikle evli erkeklerle ilişki giderek yaygınlaşıyor. Bu da sonsuz bir mutsuzluk yaratıyor…

İhanetin kökeninde tatminsizlik yatıyor tabii.. “Daha iyisini bulabilir miyim?” düşüncesi baskın… Ben ihanetin her türlüsüne karşıyım…çünkü insana asla mutluluk getirmiyor.  Ama bu hayatın inkar edilemez bir gerçeği…

         Aldatılıyor musunuz? Aldatıyor musunuz? Zorla bir ihanete mi sürüklendiniz…yazın, benimle paylaşın, birlikte bir çözüm bulalım…

Rumuz : Aldatıldım . Terkedildim

    Aşk uğruna aileme sırt çevirdim, ama o  beni aldattı.

    Sevgili Güzin abla, hayatıma yön vermemde , kendime kurduğum düzende büyük payın var. Yine de çok hatalar yaptığımı biliyorum.

    Ben  7 yıl boyunca biriyle çıktım. Başladığımızda çocuk denecek yaştaydım.  Ayrılalı 8 ay oldu. Şu anda 21 yaşındayım. Benim hayatımın bir parçasıydı. Onun uğruna üniversiteyi, arkadaşlarımı, çevremi hatta çok sevdiğim ailemi bile teptim. Herkese sırt çevirdim. Varım yoğum o olmuştu. Her dediğine evet dedim. Tesettüre bile girdim. Askere gittiğinde yolunu bekledim. Hiç kimseyle görüşmedim. Hayatımı tümüyle ona adamıştım.

    Ama ne oldu, beni aldattı. Erkekler hep bunu yapıyor ablacığım, bir süre sonra  ellerindekinin değerini bilmez oluyor. Erkeklerin aslında gerçek anlamda hiç kimseyi sevemediklerini düşünüyorum.  Onlar için gözyaşı dökmeye, fedakarlık yapmaya değmez aslında. Hiç birine inanmak doğru değil.  Hep kuşkuyla bakacaksın, söylediklerine inanmayacaksın.

    Benim sevdiğim genç şimdi bir başkasıyla evleniyor. Onun yüzünden Üniversiteye bile  gitmedim. Oysa doktor olmayı hayal ediyordum. Şimdi sıradan bir işte çalışıyorum. Kendimi geçindirecek kadar kazanıyorum ama, sanırım aileme bir özür borçlu olduğumun farkındayım.

Ana Sayfa

Güzin Sayar

Feyza Algan

Basında Güzin Abla

Fotograflar

Ayın Mektubu

Püf Noktası

Mektup Yaz

Uzman Görüşleri

Sohbet Odası